KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229499
*
nr 1522 9499
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:13:00
- Konstnär/Designer
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Läs mer om Anshelm Dahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anselm dahl anshelm dahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
Läs mer om Anshelm Dahl
nr 1522 9499
Anshelm Dahl
(1897-1964), Sverige
Oljemålning, Väg. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 90x60 cm, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Anshelm Dahl
Anselm Wiedh, signatur Anshelm Dahl, född 1897 i Stockholm, död 1964, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Anshelm Dahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anselm dahl anshelm dahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



